Ogłoszenia

Włochy – testy na COVID-19 akceptowane przez Niemcy również w jęz. włoskim

By | 19 lutego 2021

W nawiązaniu do artykułów: https://truxmap.eu/niemcy-czechy-wlochy-austria-i-wojenka-na-testy oraz https://truxmap.eu/wlochy-dodatkowe-punkty-testowania-na-covid-19-oraz-wymog-posiadania-testu-przed-wjazdem-do-wloch

Niemcy, a później Włosi potwierdzili, że wyniki testów na COVID-19, okazywane przy wjeździe z Włoch przez austriacki Tyrol do Niemiec, będą honorowane również w jęz. włoskim.

Przypomnijmy: od 15 lutego 2021, wszyscy wjeżdżający z krajów zakwalifikowanych jako obszary z nowymi wariantami wirusa, w tym kierowcy transportu drogowego i członkowie załóg, muszą okazać negatywny test na COVID-19. Obszary te to:

  • Słowacja
  • Czechy
  • Austria – kraj związkowy Tyrol (z wyjątkiem okręgu politycznego Lienz (Tyrol Wschodni), gminy Jungholz i doliny Riss w gminie Vomp i Eben am Achensee)

Potwierdzenie negatywnego wyniku badania lub odpowiednie zaświadczenie lekarskie należy przedstawić na papierze lub w dokumencie elektronicznym, w języku niemieckim, angielskim lub włoskim. Testom muszą się poddać wszystkie osoby powyżej 6-go roku życia, bez żadnych wyjątków, które przebywały w obszarach z nowymi wariantami wirusa w ciągu ostatnich 10 dni.

Uznawana jest większość testów oraz szybkie testy antygenowe, zgodne z zaleceniami Instytutu Kocha. Nie są uznawane testy na przeciwciała. Test musi zostać przeprowadzony nie wcześniej niż 48 godzin od wjazdu do Niemiec.

Dodatkowo, kierowcy muszą zarejestrować swój przejazd na stronie www.einreiseanmeldung.de

Mimo wielu protestów, zarówno od organizacji kierowców, przewoźników, firm logistycznych jak i od stron rządów krajów i prowincji, w które bezpośrednio uderzyły obostrzenia wprowadzone przez stronę niemiecką, Niemcy nie znieśli wymagań, dotyczących kierowców zawodowych.