Ogłoszenia

Warszawa – ograniczenia dla pojazdów ciężarowych – aktualizacja

By | 30 grudnia 2020

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła ograniczenie dla pojazdów pow. 3,5 tony DMC na nowo wybudowanym odcinku S-2, pomiędzy węzłem „Warszawa-Wilanów” a węzłem „Lubelska”. Dodatkowo, w istniejącym układzie dróg ekspresowych S2, S7 oraz S8 (w. Puławska – w. Konotopa – w. Marki), zostaje utrzymane ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zakaz poruszania się samochodów powyżej 16 ton obowiązuje odpowiednio: – na odcinku S2 w. Puławska – w. Warszawa Lotnisko całodobowo, – na odcinku w. Warszawa Zachód – w. Marki tylko w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 7.00 – 10.00 i 16.00 – 20.00. Na odcinkach tych identyfikatory C-16, wydane przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich, nie zwalniają z zakazu. Więcej informacji w komunikacie GDDKiA.

Dla pozostałych kierunków, które nie mają bezpośredniego połączenia z powstałym układem dróg ekspresowych, tj.: Warszawa – Gdańsk (DK7), Warszawa – Ostrołęka (DK61), Warszawa -Siedlce (DK2), Warszawa – Lublin (DK17), Warszawa – Kozienice (DK79), zlecany jest przejazd dużą obwodnicą Warszawy (DK50, DK62).

Ponadto na drogach administrowanych przez m. st. Warszawa, nadal obowiązuje ograniczenie tonażowe w godz. 7.00-10.00 i 16.00-20.00 (z wyłączeniem pojazdów posiadających przepustkę C-16, wydawaną przez Prezydenta m. st. Warszawy). Z uwagi na powyższe informacja o tym ograniczeniu znajduje się również na zjazdach z węzłów dróg ekspresowych na obszarze obowiązywania przepustki C-16. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 19 115.

Informacje o ograniczeniach tych oraz innych, są dostępne również na naszej mapie z ograniczeniami, dostępnej pod adresem mapa.truxmap.eu. Należy rozwinąć menu po prawej, górnej stronie mapy, zaznaczyć kwadracik dotyczący ograniczeń w miastach, następnie kliknąć na mapie wybrane miasto – pojawi się „dymek” z informacjami o zakazach.