Ogłoszenia

Portugalia – obostrzenia związane z COVID-19, dotyczące kierowców zawodowych

By | 14 grudnia 2020

06. listopada 2020 Portugalia wprowadziła w życie stan wyjątkowy i godzinę policyjną. W ramach panującego na terytorium Republiki Portugalskiej stanu wyjątkowego, rząd Portugalii wprowadził podział gmin na cztery grupy pod względem ryzyka. Lista gmin objętych każdą ze stref dostępna jest na stronie https://cutt.ly/UhSDvlI Lista ta zostanie zaktualizowana w dniu 18 grudnia 2020.

06. grudnia stan wyjątkowy został przedłużony do 23.12.2020 godz. 23:59. Przed jego zakończeniem zostanie podana informacja o ewentualnym przedłużeniu.

Nie ma obowiązku wykonywania testu po przyjeździe/przylocie do Portugalii, ani okazywania negatywnego wyniku testu (z wyłączeniem podróży na Madeirę i Azory), niemniej jednak w wybranych okręgach obowiązuje godzina policyjna, z reguły między 23:00 a 5:00, w weekendy od 13:00 do 05:00.

Z ograniczeń wynikających z godziny policyjnej zwolnieni są kierowcy wykonujący drogowy transport towarów, pod warunkiem posiadania wypełnionego formularza Green Lanes. Formularz jest dostępny w naszej sekcji https://truxmap.eu/pliki-i-formularze/

Noszenie maseczek w miejscu pracy i transporcie publicznym jest obowiązkowe, w innych przypadkach zalecane. Za złamanie zakazu grozi kara od 100 do 500 €.

Pełne informacje są dostępne pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia

Zawsze aktualne informacje znajdziecie na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych