Ogłoszenia

Polska – otwarcie tunelu w ciągu S2 w Warszawie – aktualizacja

By | 20 grudnia 2021

Całodobowy zakaz ruchu tranzytowego przez Warszawę, dotyczący pojazdów powyżej 16 ton DMC, nie dotyczy trasy S2

Zjazd z S2 na ul. Gandhi na węźle Ursynów-Zachód

W nawiązaniu do artykułu: https://truxmap.eu/polska-otwarto-tunel-w-ciagu-s2-czyli-tzw-poludniowej-obwodnicy-warszawy-z-zakazem-dla-ciezarowek/

Masę zamieszania narobiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ilustrując swój komunikat o otwarciu długo wyczekiwanego tunelu pod warszawskim Ursynowem, w ciągu drogi ekspresowej S2, bardzo niefortunnie dobranymi zdjęciami ograniczeń dla pojazdów ciężarowych, które w oczywisty sposób sugerowały, że całodobowy zakaz tranzytu pojazdów o DMC pow. 16 ton przez Warszawę dotyczy również nowo otwartej drogi.

Okazuje się, że znaki zakazu, widoczne na zdjęciach, są umieszczone na zjeździe z trasy S2 w ulicę Indiry Gandhi na węźle Ursynów-Zachód. Dokładnie widać to w kadrach z filmu jednego z użytkowników forum scyscrapercity.com oraz z innego filmu, dostępnego pod tym adresem, które możecie zobaczyć powyżej oraz poniżej. Jasno z tego wynika, że całodobowe ograniczenie tranzytowe przez miasto Warszawa dotyczy ulic i dróg miejskich, a nie trasy S2.

Zjazd z S2 na ul. Gandhi na węźle Ursynów-Zachód
Zjazd z S2 na ul. Gandhi na węźle Ursynów-Zachód

Potwierdza to również komunikat na stronie GDDKiA, w którym nie ma żadnej wzmianki o ograniczeniu tranzytu na S2, a jedynie o ograniczeniach w godzinach szczytu.

Komunikat GDDKiA

Podsumowując: na oddanym dziś do ruchu odcinku S2 zakaz poruszania się samochodów powyżej 16 ton DMC obowiązuje w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 7:00-10:00 i 16:00-20:00, z wyłączeniem pojazdów z identyfikatorem C-16.

Poza powyższymi godzinami, na trasie S2 nie obowiązuje całodobowy zakaz tranzytu przez Warszawę.

Myślę, że to uspokoi i ucieszy wielu kierowców. Szerokości!

4 thoughts on “Polska – otwarcie tunelu w ciągu S2 w Warszawie – aktualizacja

  1. PT

    Z tego co się orientuję identyfikator C16 jest wydawany przez Zarząd Dróg Miejskich i dlatego dotyczy dróg miejskich a droga S2 jest drogą krajową podlegającą GDKiA dlatego C16 nie zwalnia z zakazów w godzinach 7-10 i 16-20. Tak samo jest na S8.

  2. Mariusz

    Totalny absurd drogowy aby na obwodnicy o dwóch i więcej pasach ruchu w jedną stronę zrobić zakaz dla pojazdów dmc +16t dziwny zakaz poruszania się. Pytam kto szanuje czas kierowców którzy chcą dojechać do domu czy nie wspominając na rozl-zał. To po co te obwodnice są budowane!!!

Bez komentarzy.