Ogłoszenia

Norwegia – obowiązek rejestracji wjazdu, dotyczy również kierowców w transporcie drogowym

By | 7 stycznia 2021

Ze względu na pandemię COVID-19, Norwegia wymaga wcześniejszej rejestracji wjazdu na jej terytorium

W celu zapewnienia lepszej kontroli rozprzestrzeniania się infekcji wirusa, od 2 stycznia 2021 wszyscy podróżujący do Norwegii muszą zarejestrować się przed przekroczeniem granicy, najwcześniej 72 godziny przed momentem przyjazdu. Dotyczy to również obywateli Norwegii oraz osób pracujących w transporcie drogowym oraz samych kierowców.

W zasadzie większość podróżnych, przybywających do Norwegii, zobowiązana jest do kwarantanny i wykonania testu na COVID-19. Istnieje jednak od tego parę wyjątków, między innymi z wymogu odbycia kwarantanny oraz wykonania testu zwolnieni są zawodowi kierowcy transportu dalekobieżnego.

Reasumując: w przypadku osób zajmujących się transportem drogowym wymagana będzie jedynie rejestracja i będą one zwolnione z testu PCR oraz z obowiązku odbycia kwarantanny. Rejestracja ta zostanie przeprowadzona online za pośrednictwem poniższego linku  https://reg.entrynorway.no/  (w tej chwili tylko w języku norweskim i angielskim), a podane dane będą bezpiecznie przechowywane przez władze norweskie i zostaną usunięte po 20 dniach.

Więcej informacji pod tym linkem.