Ogłoszenia

Niemcy – aktualizacja listy krajów z obostrzeniami

By | 15 marca 2021

Jak co tydzień, Instytut Roberta Kocha opublikował zmiany w postrzeganiu różnych krajów i obszarów za mniej lub bardziej groźne, jeśli chodzi o możliwość zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Ma to wpływ na obowiązki kierowców transportu drogowego, planujących wjazd do Niemiec.

12. marca niemiecki Instytut Roberta Kocha opublikował nową klasyfikację krajów wg zagrożeń związanych z epidemią koronawirusa.

Aktualne informacje oraz lista, obowiązująca od 12. marca 2021, dostępna jest pod tym linkiem.

Speicherstadt Hamburg Niemcy
Speicherstadt, Hamburg, Niemcy (pixabay)

Jedną z najważniejszych zmian jest wyjęcie Portugalii z krajów z tzw. wariantami koronawirusa. Portugalia zatem zostaje przeniesiona do tzw. „obszarów ryzyka” co oznacza, że kierowcy, przebywający w ostatnich 10 dniach w tym kraju, nie będą musieli przy wjeździe do Niemiec okazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19 ani spełniać wymogu rejestracji w niemieckim systemie.

Inną, znaczącą zmianą jest wprowadzenie Mołdowy do zestawienia krajów wysokiego ryzyka – w tym przypadku nie ma, co prawda, obowiązku testu na COVID-19, ale należy wjazd zarejestrować na stronie https://www.einreiseanmeldung.de

Szczegółowe zestawienie obowiązków oraz europejskich krajów w różnych kategoriach zagrożenia, znajdziecie w naszym poprzednim artykule na ten temat, dostępnym pod tym adresem: https://truxmap.eu/niemcy-rozne-obowiazki-przy-wjezdzie-z-roznych-krajow-europy

Proszę o uwzględnienie powyższych zmian. Nową listę opublikujemy w przypadku znaczących zmian w klasyfikacji.