Ogłoszenia

Niderlandy – od 23 stycznia do 9 lutego godzina policyjna między 21:00 a 4:30

By | 23 stycznia 2021

Od soboty, 23 stycznia 2021, Niderlandy wprowadzają na terenie swego kraju godzinę policyjną pomiędzy 21:00 a 4:30 rano. W tym czasie nie wolno przebywać na zewnątrz bez ważnego powodu. Jak to dotyczy kierowców zawodowych?

Otóż podczas przewozów międzynarodowych kierowcy są wyłączeni z obowiązku przestrzegania tych ograniczeń. Warunkiem jest posiadanie dokumentacji potwierdzającej przewóz międzynarodowy (licencja wspólnotowa i CMR).

Niestety, podczas przewozów krajowych (kabotażu) na terenie Niderlandów, kierowcy powinni posiadać przy sobie wypełnione formularze: deklarację pracodawcy oraz oświadczenie własne.

Kierowcy/właściciele, realizujący przewozy na własny rachunek i posiadający własną licencję oraz kierowcy na samozatrudnieniu (własna działalność gospodarcza), w trakcie przebywania poza pojazdem w czasie godziny policyjnej, powinni mieć przy sobie deklarację pracodawcy.

Co istotne, powyższe dokumenty nie muszą być wyłącznie w formie papierowej – mogą być pokazane jako skan lub załącznik e-mail na urządzeniu przenośnym lub przesłane podczas kontroli na wskazany przez kontrolującego adres e-mail.

Formularze deklaracja pracodawcy oraz oświadczenie własne dostępne są w naszym dziale z formularzami. Na razie dostępne są formularze w języku angielskim, ale niedługo mają się pojawić również w języku polskim. Jak tylko to nastąpi, dotychczasowe formularze zostaną zastąpione odpowiednikami w naszym języku.