Ogłoszenia

Francja znosi obowiązek testów dla kierowców z Irlandii

By | 8 marca 2021

Ze względu na niewielki odsetek pozytywnych wyników testów na COVID-19, przeprowadzonych między 28. stycznia a 4. marca (wynik pozytywny miało było jedynie 0,24 procenta testowanych), Francja zdecydowała o zniesieniu wymogu wykonywania testów na COVID-19 w przypadku kierowców jadących z Irlandii. Wymóg ten zostaje zniesiony od 5. marca.

Informację przekazał agencji Reutera resort transportu w Dublinie, na podstawie informacji przesłanej z Paryża. Wyniki ujemnych testów będą nadal wymagane we Francji od kierowców przybywających z Holandii lub z Wielkiej Brytanii.

Oznacza to, że testów nie muszą przeprowadzać wyłącznie kierowcy przypływający do Francji promem bezpośrednio z Irlandii. Kierowcy jadący z Irlandii przez Wielką Brytanię tzw. „mostem drogowym”, czyli „na kołach”, będą ciągle musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 przed wjazdem na prom.

Przypomnijmy, że kierowcy wykonujący przewozy „w kółku” po terenie Wielkiej Brytanii nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19 pod warunkiem powrotu na prom w ciągu 48 godzin od wjechania na teren UK. Wymagane jest udokumentowanie tego faktu.

Honorowany jest również negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w Irlandii, ale nie wcześniej niż 72 godziny od wjazdu na prom w Dover lub pociąg w Folkestone.

Źródło: Reuters, gov.ie

The Dark Hedges, Irlandia (pixabay)