Ogłoszenia

Francja – zakaz wjazdu z Wielkiej Brytanii – wojsko pomoże w testowaniu kierowców

By | 22 grudnia 2020

Jak pisze The Times, w celu sprawnego testowania kierowców ciężarówek na COVID-19, zanim wjadą na prom płynący do Francji (czego wymaga strona francuska), do pomocy zostaną skierowane oddziały brytyjskiej armii. Każdy kierowca, czekający w kolejce na prom, będzie musiał poddać się szybkiemu testowi, który pokaże wynik w niespełna 20 minut.

Kierowcy, którzy okażą się zarażeni wirusem, zostaną skierowani do hoteli w celu izolacji.

Ciągle jednak niepewne i niejasne są dokładne ustalenia pomiędzy rządami Wielkiej Brytanii i Francji. Komisja Europejska naciska kraje UE, żeby zdjęły zakaz podróżowania ludności z UK oraz wszelkie zakazy dotyczące przewozu towarów, w celu zapewnienia ciągłości dostaw pomiędzy krajami i regionami. Francja stoi na stanowisku, że ma obowiązek chronić swoich obywateli wszelkimi sposobami, takim postępowaniem przecząc jednak jednocześnie porozumieniu Green Lanes, które miało na celu właśnie bezproblemowy przepływ towarów pomiędzy krajami Unii Europejskiej.

Na facebookowych grupach, związanych z kierowcami ciężarówek, pokazało się mnóstwo ofert wsparcia i pomocy ze strony Polaków (i nie tylko) mieszkających w UK. To naprawdę miłe, że mimo napiętej sytuacji zdrowotnej i ekonomicznej, ciągle widać wielkie pokłady dobrej woli i chęć pomocy w ciężkich chwilach.

Więcej informacji wkrótce.