Ogłoszenia

Chorwacja – obostrzenia związane z COVID-19, dotyczące kierowców zawodowych

By | 14 grudnia 2020

W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (w tym promach i taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta (np. pocztach, bankach, kantorach, dworcach), punktach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiektach gastronomicznych (dot. personelu). Władze apelują o zachowanie dystansu 1,5 m. W poszczególnych rejonach o najwyższym natężeniu zarażeń możliwe jest wprowadzanie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym.

Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy wjeździe do Chorwacji został przedłużony do 15.01.2021 r. Wyniki testu nie mogą być starsze niż 48 godzin. Z obowiązku okazania wyniku testu lub poddania się testowi zwolnieni są m.in. marynarze, pracownicy sektora transportowego, w tym kierowcy samochodów ciężarowych przewożący towar do użytkowania na terenie kraju bądź jadący tranzytem oraz pasażerowie w tranzycie – pod warunkiem, że w Chorwacji nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin

Na terenie Chorwacji, od 28.11.2020 r. obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni jeśli nie można zachować 1,5 m dystansu.

Pełne informacje są dostępne pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/chorwacja

Zawsze aktualne informacje znajdziecie na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych